Medyczne statystyki wykazują, że przeciętnie mamy trzykrotne problemy dermatologiczne podczas naszego życia. Często lekarz ogólny niewiele może w takim przypadku poradzić, więc lepiej od razu udać się do specjalisty dermatologa. Pomoże on w przypadku zmian alergicznych na skórze, spowodowanych np. nieodpowiednim odżywianiem, czy uczuleniem na czynniki zewnętrzne. Leczy trądzik i nadmierną liczbę wyprysków w czasie dojrzewania. W zakresie jego zainteresowań są też wszystkie inne, znacznie poważniejsze dolegliwości, spowodowane np. przez łuszczycę. Dzięki opiece wyspecjalizowanego w chorobach skóry lekarza możemy uniknąć blizn oszpecających na całe życie. Możemy też się ich pozbyć, dzięki znakomitym osiągnięciom dermatologii kosmetycznej.

Specjalista dermatolog potrafi również dobrać odpowiednie kosmetyki do typu skóry, dzięki czemu nie będą one jej podrażniać i wywoływać uczuleń oraz zmian. Często jednak problemy skórne są tylko manifestacją innych chorób, więc dermatolog zajmie się leczeniem nie tylko skutku, ale także jego przyczyny. Z tego powodu musi być też doskonale przygotowany z zakresu chorób zakaźnych i wewnętrznych, alergologii, a także onkologii.

Z jakimi objawami zgłosić się do dermatologa

Do specjalisty dermatologa w Centrum Zdrowia Lifemedica można udać się z każdym objawem skórnym. Nie ma się co wahać, lepiej rozwiać swoje wątpliwości lub potwierdzić przypuszczenia, ale szybko zacząć leczenie, które dzięki temu będzie krótsze i skuteczne. Do groźnych objawów należą wszystkie wykwity skórne w postaci krost, grudek, plam, pęcherzyków, bąbli, guzków czy rumieni. Niepokojące są też narośle, owrzodzenia skóry, świąd i przedwczesne łysienie. Dermatolog udzieli także porad w zakresie usuwania blizn, znamion i pieprzyków oraz naczyniaków i przebarwień.