Chirurg naczyniowy leczy również miażdżycę tętnic oraz tętniaki. Nie wszystkie kłopoty z naczyniami krwionośnymi muszą bowiem kończyć się zabiegiem. Część dolegliwości można usunąć dzięki sposobom nieoperacyjnym, które nie są tak inwazyjne dla pacjenta i budzą mniejsze obawy.

W sposób nieoperacyjny można np. leczyć żylaki. Objawiające się bolesnymi obrzękami oraz uczuciem zmęczenia niewydolności żylne, diagnozuje się za pomocą USG. Jeśli pacjent ma też owrzodzenia oraz tzw. pajączki, należy dokładnie obejrzeć żyły i ocenić przepływ krwi w nogach. W przypadkach, gdy zaawansowanie choroby nie jest duże, można wyleczyć ją za pomocą farmakoterapii. Gdy jednak żylaki są zaawansowane, niezbędna będzie operacja.

W Lifemedica udzielamy nie tylko konsultacji i porad. W doskonale wyposażonym gabinecie zabiegowym można też wykonać wszystkie zabiegi: m.in. skleroterapię żylaków, czyli ostrzykiwanie uszkodzonych żył lekami. Dzięki temu naczynia krwionośne zwłókniają się i nie ma już ich w układzie krwionośnym. Tym samym znika także żylak.

Leczenie chorób tętnic i żył

Chirurgia naczyniowa zajmuje się m.in. leczeniem miażdżycy tętnic kończyn dolnych, niedokrwieniem kończyn w miażdżycy, chorób tętnic szyjnych, udarów mózgu, tętniaków aorty i tętnic obwodowych, owrzodzeń żylnych czy obrzęków limfatycznych. Chirurdzy naczyniowi zajmują się wszczepianiem by-passów (tzw. przęsłowanie), zabiegami wewnątrznaczyniowymi (angioplastyka, stentowanie, aterektomia, stentgraft), skleroterapią, termoablacją żylaków.